Mateřské školy

MŠ Podvihov - Poznáváme ohrožené druhy živočichů

Ochrana přírody je v naší školce častým tématem.podvihov-mokrady-1 Den Země byla další příležitost, jak prohlubovat tyto znalosti. S dětmi jsme měli naplánovaný výlet na Raduňský mokřad, poznat toto prostředí a místní živočichy. Počasí nám nepřálo, ale ekoložka a správce přírodních lokalit, mezi které patří také Raduňský mokřad, navštívili naši školku.podvihov-mokrady-2 Přivezli dětem spoustu zvířat, která žijí právě v tomto ekosystému. V akváriích si všichni prohlédli čolky, rybičky, několik druhů žab, slepýše a další drobné vodní živočichy. Děti se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Pro všechny bylo dopoledne plné nových zážitků. Děkujeme za ochotu, že se vydali s tolika zvířaty až k nám.

16-05-2019 13.08 | Přečteno 4x