Mateřské školy

Nastal čas Vánoční - MŠ PODVIHOV

V pondělí 4. 12. 2017 jsme se vydali s předškoláky na předvánoční galerijní animaci -Cestou do Betléma v Domě umění. Cestou jsme si stihli prohlédnout adventní trh, nazdobený vánoční strom a nechybělo zazvonění na zvoničce pro štěstí.

13-12-2017 15.22 | Přečteno 9x

Podzimní slavnost v MŠ Nové Sedlice

Ve středu 8. listopadu jsme pozvali do naší MŠ maminky a tatínky na podzimní dýňové tvoření. Naším záměrem bylo vyzdobit si zahradu pro slavnost Vítání svatého Martina.

07-12-2017 14.22 | Přečteno 9x

LOUČENÍ S PODZIMNÍ ZAHRADOU V MŠ KOMÁROV…

Ve středu 15. 11. 2017 jsme ve školce uspořádali netradiční zahradní slavnost pro rodiče a děti z naší školky. Nejen, že jsme se loučili se zahradou, kterou opouštíme, protože přišel podzim a s dětmi se právě z naší zahrady přesouváme na procházky v okolí Komárova. Ale především jsme se chtěli rozloučit se stávající podobou zahrady a představit rodičům návrhy nové zahrady a hlavně jsme všem chtěli představit hrací a vzdělávací prvky, které by mohly být na zahradě umístěny.

06-12-2017 12.40 | Přečteno 17x

Bruslení v MŠ Komárov

Pro děti je pohyb naprosto přirozenou činností a součástí každodenních činností. Veškeré aktivity spojené s pohybem jsou u dětí velmi oblíbené, ať je to zdolávání průlezek nebo závodivé hry. V letošním školním roce mají děti opět možnost každý týden dojíždět na zimní stadion v Opavě a učit se bruslit v kurzu nazvaném „Bruslička“ pod vedením odborných trenérů hokejové školy.

06-12-2017 12.33 | Přečteno 12x