Akce školy

Nový ponk v MŠ Podvihov

Tento předvánoční dárek získala MŠ Podvihov díky projektu „Ponky do mateřských škol“. Předávání se zúčasnil zástupce Okresní hospodářské komory Opava, která se angažuje v tomto projektu a oslovuje místní firmy. Právě firma BCC s.r.o.-průmyslové podlahy se stala sponzorem tohoto ponku. Dále byli přítomni zástupci MAS Opavsko, která je také aktivně zapojena v projektu. podvihov-ponk Polytechnická výchova má za cíl rozvíjet myšlení, tvořivost, koordinaci a technickou představivost. A to ponk jistě umožní. Děti se již při předávání seznamovaly s nářadím a vyzkoušely si řezání a smirkování balsového dřeva. Ponk vyrobili studenti Středního odborného učiliště stavebního v Opavě. Dětem se velice líbí a těší se, jak si postupně vyzkouší zatloukání, šroubování a další práci se dřevem. Všem, díky kterým děti získaly nový pracovní stůl, děkujeme a věříme, že podpoří zájem o technické obory a tradiční řemesla.

20-01-2020 07.58 | Přečteno 1x