ČESKO-POLSKÉ SETKÁVÁNÍ S PŘÍRODOU A HISTORIÍ 2018 - 2019

Po úvodním setkání v polském Rudě, se 22 žáků 4.a 5.ročníku setká se svými polskými kamarády u nás, v ČR. 5. – 6.11. 2018, sraz 8.00 u ZŠ

První setkání na naší straně hranice začneme symbolicky na rozhledně Hraniční vrch u Města Albrechtice. Po výstupu na rozhlednu a zahajovací hře kolem ní, sestoupíme k návštěvě zámku Linhartovy s edukativní prohlídkou, kde nás čeká občerstvení.

Odtud se přemístíme do naší komárovské školy, kde se ubytujeme ve třídách a bude následovat společné sportovní a činnostní odpoledne, zakončené večeří v sále u Baly v Suchých Lazcích a náš program bude pokračovat návštěvou a zajímavým programem v Planetáriu v Krásném Poli.

V úterý ráno, netradičně posnídáme ve školní jídelně a po té se přemístíme do oblasti Dolních Vítkovic, kde navštívíme pavilon techniky U6.

Po oba dny budeme cestovat autobusem (kinedryl!). Strava a nápoje budou po celou dobu zajištěny. Akce se z naší, české, strany může zúčastnit 22 dětí. Nejdříve se přihlásí kluci a holky z 5.třídy a po té se k nim přidají zájemci z třídy 4. Sraz: v pondělí 5.11. u školy v 8.00 Návrat: úterý do 14.00 opět ke škole Dohled zajištěn třemi pedagogy vč.ředitele školy.

PŘEČTI/TĚTE SI POZORNĚ: sport. oblečení, ale teplé, lehké funkční oblečení), pláštěnku, malou svačinu, čepici, šátek, kartičku zdravotní pojišťovny (nejlépe kopii). Veškeré své věci měj, buď v batůžku na záda.

Do většího batohu nebo cestovní tašky, zůstanou ve škole: oblečení na spaní, ručník, hygienické potřeby, karimatku, přezůvky, sportovní oblečení a obuv do tělocvičny.

AHOJ NA ČESKO-POLSKÝCH CESTÁCH ZA PŘÍRODOU A HISTORIÍ

1. Na třetí setkání pojedeme společným busem do Štramberka, kde navštívíme Trúbu, jeskyni Šipku a nebude chybět i návštěva výroby štramberských uší. Zastavíme také v Kopřivnici, muzeu Tatry. 2.-3.třída.
  2. Na přelomu února a březnu uskutečníme, společně s našimi polskými kamarády, dvoudenní výjezd do Jeseníků. Představíme jim naše hory, Velké Losiny, Praděd a také se zkusíme potrénovat na běžkách a možná i zazávodit. 4. – 5.třída.
  3. Posledním setkáním, které bude zajišťovat naše česká strana, bude dubnová návštěva Rožnova pod Radhoštěm o Velikonocích, společně s Radhoštěm a Pustevnami. 2.- 4.třída
  4. V květnu vyjedeme do polské Rownice za památkami a přírodou polským Besciad.
  5. Závěrečné setkání našich základních škol se uskuteční v obci Kobyla a ve městě Raciborz, kde navštívíme hrad. Přespíme v polské škole a společně zakončíme celý rok našich setkávání.

Všechny děti, které se budou akcí účastnit v Polsku, musí mít vlastní cestovní doklad: občanský průkaz nebo pas.

26-10-2018 13.14 | Přečteno 5x | Tisk