MŠ - PODVIHOV -Návštěva hasičské zbrojnice v Opavě

I letos jsme navštívili s předškoláky z Podvihova hasičskou zbrojnici v Opavě. Tento menší výlet si děti opravdu pochvalovaly. Prohlídku a výklad nám zajistil pan Kubesa z Podvihova, jenž je zaměstnancem a jemuž mu tímto děkujeme. ms-podvihov-hasici-1Jako první nám byla představena učebna, kde jsme se uvelebili, pan hasič nám pověděl, co vše hasiči mají na práci a co ke své práci potřebují a taky nás poučil, jak se chovat v případě požáru. Další na řadu přišla velká garáž a pak to zajímavější -auta. Bylo nám vysvětleno, co k čemu slouží, děti si mohly i sednout dovnitř a protože nás nebylo moc, všichni jsme se vtlačili.....ms-podvihov-hasici-2už stačilo jen zapnout sirénu a vyjet. Dozvěděli jsme se, co si všechno hasič musí obléknout, když jede k zásahu a sami jsme si vyzkoušeli, jak je těžká hasičská helma a oblek. Velkým konečným zážitkem byl vysunovací třicetidevítimetrový žebřík. K vidění bylo spoustu zajímavých věcí a hlavně ochota pana hasiče s velkou trpělivostí odpovídat na naše zvídavé otázky. Děkujeme za hezké a poučné páteční dopoledne!

18-10-2018 12.30 | Přečteno 8x | Tisk