ČESKO - POLSKÁ SETKÁVÁNÍ S PŘÍRODOU A HISTORIÍ

logo-cz-pl-eu-barevne ČESKO-POLSKÉ SETKÁVÁNÍ S PŘÍRODOU A HISTORIÍ 2018 – 2019 V průběhu šk.roku 2018–2019 se opět budeme setkávat s dětmi z polské školy v Kobyle (gmina Kornowac). V miniprojektu Euroregionu Silesia se podařilo zajistit prostředky a za velkého přispění Statutárního města Opava se s polskou školu v Kobyle budeme setkávat do června 2019. V průběhu celého šk.roku se uskuteční 7 setkání, kterého se zúčastní téměř všichni žáci naší školy. Vždy se však bude dělat výběr dle náročnosti programů a stanoveného počtu dětí a učitelů v rámci projektu. VŠECHNY PROGRAMY SE BUDOU TÝKAT PŘEDSTAVENÍ PŘÍDODY a HISTORIE OBOU ZEMÍ. Budeme se setkávat se zvyky, tradicemi, obyčeji a mnoha zajímavostmi z přírody a historie, vlastně přírodověda, prvouka a vlastivěda současně. Naše setkání budou doprovázet sportovní a společenské programy. Všechny aktivity budou bezplatné a podpoříme je z prostředků mikroprojektu Euroregionu Silesia, který bude trvat do června 2019

1. Prvního setkání v úterý 28.září se může zúčastnit 15 žáků 4.a 5.ročníku a proběhne v polské Rudě a zajímavé je, že bude uspořádáno na kolech, která povezeme s sebou od školy. Pojedeme na kolech necelých 15 km do obce Szymocice a navštívíme Slavnosti brambor.
  2. Další setkání budeme pořádat v říjnu a listopadu na Hraničním vrchu (Město Albrechtice), s přespáním v Komárově a návštěvě Dolních Vítkovic v Ostravě. Navštívíme zámek Hradec n.Mor. (Linhartovy) při edukativní prohlídce.
  3. Na třetí setkání pojedeme společným busem do Štramberka, kde navštívíme Trúbu, jeskyni Šipku a nebude chybět i návštěva výroby štramberských uší. Zastavíme také v Kopřivnici, muzeu Tatry.
  4. Na přelomu února a březnu uskutečníme, společně s našimi polskými kamarády, dvoudenní výjezd do Jeseníků. Představíme jim naše hory, Velké Losiny, Praděd a také se zkusíme potrénovat na běžkách a možná i zazávodit.
  5. Posledním setkáním, které bude zajišťovat naše česká strana, bude dubnová návštěva Rožnova pod Radhoštěm o Velikonocích, společně s Radhoštěm a Pustevnami.
  6. V květnu vyjedeme do polské Rownice za památkami a přírodou polským Besciad.
  7. Závěrečné setkání našich základních škol se uskuteční v obci Kobyla a ve městě Raciborz, kde navštívíme hrad. Přespíme v polské škole a společně zakončíme celý rok našich setkávání.

Všechny děti, které se budou akcí účastnit, musí mít vlastní cestovní doklad: občanský průkaz nebo pas. AHOJ NA ČESKO-POLSKÝCH CESTÁCH ZA PŘÍRODOU A HISTORIÍ

05-10-2018 14.37 | Přečteno 9x | Tisk